Online Appointment

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği


Çocuklar için pedodonti bölümümüzde gerekli tüm tedavileri sağlıyoruz.

Çocuklarınızın diş sağlığı için son teknoloji ekipmanlar kullanıyoruz.

Çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı olması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ancak ebeveynler tarafından çocukların diş sağlığı genellikle göz ardı ediliyor. Birçok ebeveyn, konu süt dişleri olduğunda ‘bunlar yalnızca süt dişleri, yakında kalıcı olanlarla yer değiştirir’ diye düşünüyor. Ancak bu oldukça tehlikeli bir yaklaşım. Süt dişlerine de kalıcı dişler gibi gerekli özenin gösterilmesi gerekiyor.

Neden Süt Dişlerine Gereken Önem Verilmeli?

PEDODONTİ BÖLÜMÜ

Süt dişleri kalıcı dişlerin yerlerini tutar

Süt dişleri, henüz sürmemiş olan daimi dişlerin yerlerini tutar. Eğer süt dişleri enfeksiyon gibi nedenlerden dolayı zamanından erken düşerse, komşu dişler dişsiz boşluğa doğru ilerlemeye başlar. Sonuç olarak daimi diş ya anormal bir pozisyonda çıkar ya da hiç çıkamaz. Bu durumda dişin, ortodontik ve cerrahi tedaviler ile olması gereken yere getirilmesi için zaman ve para harcamanız gerekir.

Yemek yemeyi ve konuşmayı öğrenme
Genel Sağlık Durumu
İyi Alışkanlıklar Edinme

Ebeveynler olarak çocuklarımızın diş sağlığıyla ilgilenmeliyiz. Çocuğunuzun ağız ve diş sağlığı açısından en az diş fırçalama kadar önemli olan bir faktör de düzenli diş hekimi kontrolleridir. Fakat maalesef birçok çocuk diş hekimine gitmekten korkmaktadır.

Dentspa’da Pedodontik Tedaviler:


Dentspa’da, çocuk hastalarımız için pedodonti bölümünde gereken tüm tedavileri sağlıyoruz. Dentspa’da özel eğitim almış diş hekimlerimiz ve personelimiz, çocuğunuzun diş tedavisini keyifli bir şekilde geçirmesini sağlıyorlar.

İşte Dentspa’da uygulanan pedodontik tedavilerimiz

PEDODONTİ BÖLÜMÜ

  • Önleyici tedavi
  • Restoratif Pediatrik Diş Hekimliği
  • Kanal Tedavisi
  • Yer Tutucu ve Önleyici Ortodontik Tedavi

Çocuğunuzun diş problemleri henüz ortaya çıkmadan önlenebilir. Bu yüzden çocuğunuzu detaylı olarak muayene ediyoruz. Gerekiyorsa dişlere çürüğe karşı koruma amaçlı fissür örtücü uygulanıyor. Çocuğunuza ağız hijyeni eğitimi ve motivasyonu veriliyor.

Myobrace Önleyici Ortodontik Tedavi


Devrim niteliğindeki Myobrace Ortodontik Tedavi Yöntemi ile, çocuğunuzun doğal büyüme sürecini kullanarak ortodontik sorunlarını çözüyoruz. Myobrace, Türkiye’de ilk kez ve sadece Dentspa’da!
Myobrace Sistemi, 3 ila 15 yaş arasındaki çocuklara uygulanan önleyici bir ortodontik tedavi yöntemidir. Myobrace sayesinde çocuklarınızın, ilerleyen yaşlarda aparey ya da diş teli kullanmasına gerek kalmaz. Myobrace tedavisinde ilk olarak, dişlerde çapraşıklığa neden olan yanlış alışkanlıkların bırakılması sağlanır. Myobrace sayesinde çocuğunuz, mükemmel sıralanmış dişlere, düzgün bir şekilde gelişmiş çene ve yüz kemiklerine sahip olacak.

Otizmli veya Down Sendromlu Çocuk Hastalarımızın TedavisiDentspa’da, diş hekimlerimiz özel ihtiyaçları olan hastalarımıza pedodontik tedavileri uygulamak için özel eğitim almışlardır. Çocuğunuzun nitelikli ve eğitimli personelimizin gözetiminde en iyi tedaviyi göreceğine emin olabilirsiniz.

 Genel anestezi altında tedavi


Aşırı kaygılı çocuk hastalara genel anestezi altında diş tedavisi uygulanabilir. Böyle bir durumda, tam teşekküllü partner hastanemiz işlem sırasında gereken tüm gerekli medikal yardımı sağlayacaktır.

Neden Dentspa?

İşte Dentspa'yı seçmeniz için birkaç neden

  • Bütün diş polikliniklerinde pedodonti bulunmamaktadır. Ancak Dentspa’da hem eğitimli diş hekimleri hem de çocuklara özel son teknoloji ekipmanlar bulunmaktadır.
  • Çocuğunuzun Dentspa’da geçireceği zamanı eğlenceli kılmak için çocuklarınıza özel tedavi odaları ve oyun odaları hazırladık. Çocuğunuz muayene olmayı beklerken istediği kadar oyun odamızda oynayabilir. İsterse tedavi sırasında favori çizgi filmini izleyebilir.
  •  Uzman hekimler: Pedodonti bölümünde çalışan tüm diş hekimlerimiz bu alanda doktoralarını tamamlamıştır. Çocuğunuzun gülüşü bizlerle güvende!

Hepimiz çocuklarımızın hep gülümsemesini ve o gülümsemenin yüzlerinde ömür boyu kalmasını isteriz. İşte Dentspa’da bunu sizin için mümkün kılıyoruz. Çocuğunuzun diş sağlığına gereken önemi ve özeni gösterin. Kliniğimizi pedodontik muayene için düzenli olarak ziyaret edin. Düzenli kontroller çocuğunuzun ağız ve diş sağlığını ömür boyu koruyabilmesini sağlar.

2019 - DentSpa© Tüm hakları Saklıdır.

Bu site DentSpa ekibi tarafından yapıldı

Bu web sitesinde yer alan materyaller, profesyonel tavsiye olarak değil, yalnızca bilgi amaçlı sunulmaktadır. Kullanıcılar bu tür tavsiyeler için kendi diş hekimlerine danışmalıdır.