Online Appointment

İmplant Uygularımız

DentSpa’da implant tedavisinden faylanarak eksik dişlerinizden kurtulabilir, yepyeni bir gülüşünün sahibi olabilirsiniz.

Diş Eksikliği Hangi Sorunlara Yol Açar?

Dişlerin her birinin kendine ait bir görevi vardır. Eksik dişler gülüşünüzü, görünüşünüzü, konuşma ve yemek yeme yetilerinizi önemli ölçüde etkiler. Eksik dişler, aşağıdaki sorunlara neden olabilir:


Gülüşünüz Etkilenir

Güzel bir gülüşe ancak bembeyaz ve düzgün sıralanmış dişlerle kavuşabilirsiniz. Diş eksikliği gülüşünüze gölge düşürür.

Yüz Özelliklerinde Değişimler
Genel Sağlık Durumunda Kötüleşme
Konuşmada Bozukluk
Diş Diziliminde Bozukluk

Diş Eksikliği Tedavisi Nasıl Yapılır?


İster tek diş eksikliği, ister çenedeki tüm dişler eksik olsun, Dentspa sizlere güvenilir ve konforlu bir tedavi yöntemi olan diş implantlarını öneriyor.

Diş İmplantı Nedir?


Diş implantı, çene kemiğinin içine yerleştirilen vida şeklinde yapay diş köküdür. İmplantlar çene kemiği ile birleşerek tamamen sabitlenir ve proteze temel hazırlar. Yapay dişlerle desteklenen implantlar, oldukça doğal bir görünüm sağlar ve kaybedilen fonksiyonları tekrar kazandırır.

Hangi Durumlarda İmplant Tedavisi Uygulanabilir?

Dentspa’da diş hekimlerimiz, aşağıdaki durumlar için implant tedavisini öneriyorlar:

Tek Diş Eksikliği

Tek Diş Eksikliği

Tek diş eksikliğinin implantla tedavisi oldukça konforludur. Diş implantı kemik içine yerleştirildikten sonra, üzerine Dentspa kronu yerleştirilir. Böylece komşu dişlere mükemmel uyum sağlayan implant destekli porselen kron ile diş eksikliğiniz giderilir.

Daha Fazla

Tüm Dişlerin Kaybı

Tüm Dişlerin Kaybı

Çenedeki bütün dişlerini kaybeden hastalarımız, çeşitli tipte ve özellikte implant destekli Dentspa protezlerinden kendilerine en uygun olanı ile tüm dişlerine kavuşuyorlar.

Daha Fazla

Birden Fazla Diş Eksikliği

Birden Fazla Diş Eksikliği

Eğer çenenizde birden fazla diş eksikliği varsa, diş implantları sizin için harika bir seçenektir. Her bir diş için farklı bir implant yerleştirilmesine gerek yoktur, köprü şeklinde planlama yapmak mümkündür.

Daha Fazla

Bir Günde Diş Tedavisi

Bir Günde Diş Tedavisi

DentSpa'da, sadece bir günde diş implantları ile size güzel bir gülümseme verebiliriz!

Daha Fazla

Diş İmplantları ile Eksik Dişler Nasıl Tedavi Edilir?


Diş implantlarıyla diş eksikliğinin tedavisi prosedürümüz farklı aşamalardan oluşmaktadır:

-Muayene ve Tedavi Planı: Diş eksikliği tedaviniz için kliniğimizi ziyaret ettiğinizde, deneyimli diş hekimlerimiz diş sağlığınızı ve genel sağlık durumunuzu dikkatle inceleyecekler. Diş hekimlerimiz, sizleri çeşitli tedavi yöntemleri konusunda bilgilendirecek ve size en uygun tedavi yöntemini  önerecekler. Röntgeninizi değerlendirerek, size özel hazırlanmış kapsamlı bir tedavi planı oluşturacaklar.

Cerrahi Uygulama: Diğer seansta, lokal anestezi ile diş ve diş etinizi uyuşturacağız. Diş etiniz tamamen uyuştuğunda ve kendinizi rahatlamış hissettiğinizde implantınız yerleştirilecek.

İyileşme Süreci: İmplant yerleştirilen bölge tamamen iyileştikten sonra, size en uygun protez ile hayalinizdeki gülüşe kavuşacaksınız. İyileşme süreci genellikle 4 ila 6 ay arasında sürmektedir. Ancak endişelenmeyin. Bu süreçte dişsiz kalmamanız için, implantınızın üzerine geçici protez yerleştireceğiz.

Diş İmplantının Faydaları Nelerdir?


Diş implantı, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan en popüler tedavi yöntemidir. Amerikan İmplant Diş Hekimliği Akademisi’ne (AAID) göre, her yıl Amerika’da en az 3 milyon insan eksik dişlerini diş implantlarıyla tedavi ettiriyor. Bu sayı her yıl 500.000 kadar artış gösteriyor.

İşte diş implantlarının bu kadar popüler olmasının birkaç sebebi:

Özgüven Artışı: Eksik dişleriniz, diş implantlarıyla tedavi edildiğinde, özgüveninizde artış görülür. Güzel gülüşünüz sayesinde, insanlarla iletişim kurarken çok daha rahat ve kendinizden emin davranırsınız.

Mükemmel Estetik Sonuçlar: İmplant destekli yapay dişler, mükemmel estetik sonuçlar sağlar.

Konuşma ve Yemek Yeme Fonksiyonlarının Kazanılması: Bütün dişlerini kaybeden hastalar, yemek yemekte ve konuşmakta sıkıntı yaşarlar. Bu problem diş implantlarıyla kolayca çözülebilir. Diş implantları, çene kemiğine tamamen sabitlendiği için, yiyecekleri düzgün bir şekilde çiğnemeye ve kelimeleri doğru bir şekilde telaffuz etmeye olanak sağlar.

Dayanıklılık: Dentspa’da biz, implant yapımında en yüksek kalite titanyum alaşımlarını kullanıyoruz. Titanyum alaşımları vücuda hiçbir şekilde zarar vermeyen dayanıklı malzemelerdir. Araştırmalara göre, diş implantı tedavisi diş eksikliği tedavisinin ilk beş yıl için başarı oranı %97’dir. Ağız hijyenine dikkat edilirse, diş implantları ömür boyu kullanılabilir.

Çene Kemiğinin Korunması: Diş implantları, diş eksikliğinin neden olduğu aşırı kemik kaybını önler. Diş implantları yerleştirildikleri bölgede kemik formasyonları oluşturur. Bu sayede aşırı kemik kaybı önlenmiş olur.

Neden Dentspa?

İşte Dentspa’yı seçmeniz için birkaç neden:

Deneyimli ve Uzman Ekibimiz

DentSpa olarak biz, yetenekli ve deneyimli implantoloji ekibimizle gurur duyuyoruz. DentSpa’da uzman ve güvenilir ellerdesiniz.

Eşsiz Uzmanlık

2019 - DentSpa© Tüm hakları Saklıdır.

Bu site DentSpa ekibi tarafından yapıldı

Bu web sitesinde yer alan materyaller, profesyonel tavsiye olarak değil, yalnızca bilgi amaçlı sunulmaktadır. Kullanıcılar bu tür tavsiyeler için kendi diş hekimlerine danışmalıdır.